• Spodnie

  • Parametry

Do przyjemnej jazdy na motorze potrzeba paru rzeczy. Wśród nich znajdują się m.in. spodnie motocyklowe, których głównym zadaniem jest ochrona kierowcy. Jednak równie dobrze sprawdzają się jako część kompletnego stroju do podróżowania. Wynika to z przemyślanego i estetycznego projektu, jakim mogą pochwalić się różnorodni producenci. Zachęcamy do przyjrzenia się temu, co mamy do zaoferowania w kategorii spodni przeznaczonych do jazdy na jednośladzie.

Duży wybór odzieży dla motocyklistów

Każdy ma swój styl – dotyczy to zarówno wyglądu, jak i sposobu jazdy, dlatego spodnie powinny odzwierciedlać upodobania. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz różnorodne spodnie na motor. Są one efektem prac najlepszych producentów na całym rynku, którzy przywiązują uwagę do detali, wykorzystywanych materiałów oraz oczywiście estetyki wykonania. Wśród nich znajdują się m.in. 4SR, Adrenaline, Dainese, Freestar, Lookwell, Motto Wear, Rebelhorn czy Shima. Ich produkty należą do bardzo wygodnych, a ponadto wyróżniają się ochroną przed zmiennymi czynnikami pogodowymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi (np. zadrapaniami, rozdarciami, przetarciami). Przy wszystkich swoich zaletach, prezentują się bardzo dobrze, a w zależności od modelu mogą być luźne bądź ściśle przylegające do ciała.

Skórzane, tekstylne i jeansowe motocyklowe spodnie

Wysokogatunkowe materiały są podstawą dobrze wyglądających i trwałych spodni. W tej kwestii można wybierać pomiędzy trzema tworzywami. Każdy z nich ma szczególne zalety, które zaprezentujemy poniżej.

1. Skórzane spodnie. To klasyka wśród spodni motocyklowych. Ich największym atutem jest ponadczasowy wygląd. Dla osób szukających skórzanych spodni, ale w nowoczesnym stylu, również mamy wiele do zaoferowania (produkty od Alpinestars Missile czy Shima STR). Motocykliści-tradycjonaliści powinni zaś zwrócić uwagę na spodnie typu chopper od Ozone.

2. Tekstylne spodnie na motor. Cechują się znacznie lepszym przystosowaniem do potrzeb użytkowników jednośladów. Specjalne właściwości materiału zabezpieczają przed niszczeniem wskutek czynników zewnętrznych, przez co nadają się do pokonywania długich tras w niekorzystnych warunkach. Na dodatek tekstylne spodnie są zazwyczaj wygodniejsze dzięki różnym podpinkom. W efekcie są wybierane przez profesjonalistów, ale początkujący motocykliści również odnajdą się w naszej szerokiej ofercie.

3. Jeansowe spodnie. Ich głównym przeznaczeniem jest jazda po mieście. Wynika to głównie z estetyki ubioru, ponieważ pasują niemal do każdego stylu. Motocyklowa wersja jeansów posiada wzmocniony materiał na kolanach i elastyczne wstawki. W przeciwieństwie jednak do skórzanych oraz tekstylnych modeli, nie nadają się one na dłuższe trasy – wykazują się przemakalnością i mniejszą odpornością na ścieranie.

4. Spodnie Cordura. To unikatowa tkanina, dzięki której motocyklowe spodnie stają się trwalsze (kilkadziesiąt razy bardziej niż bawełna czy poliester). Nie straszne im żadne warunki środowiskowe. Z tego względu poleca się je profesjonalistom i sportowcom, a także każdemu, kto wybiera się w trudną trasę.

Spodnie motocyklowe męskie i damskie

Nasz asortyment zawiera wszystko, czego potrzebują miłośnicy jednośladów napędzanych motorem. Nie mogło więc zabraknąć żeńskich odpowiedników stroju. Spodnie motocyklowe damskie posiadają odpowiedni krój, a poza tym w niczym nie ustępują męskim wersjom. Pod każdym innym kątem są takie same, co gwarantuje motocyklistkom identyczną ochronę oraz trwałość produktu.

Czym kierować się przy wyborze spodni na motor?

Nie wszystkie spodnie nadają się na motocykl. Przed zdecydowaniem się na konkretny model warto mieć na uwadze parę rzeczy. Po pierwsze, spodnie na motor posiadają ochraniacze umiejscowione na kolanach. Jednak po założeniu protektory powinny znajdować się trochę poniżej kolan (w pozycji stojącej). Dopiero zgięcie kolana (w pozycji siedzącej – jak na motorze) przesuwa ochraniacze w odpowiednie miejsce. To jeden z najważniejszych wyróżników dobrych spodni motocyklowych. Po drugie, ubiór musi posiadać wloty wentylacyjne, które zapobiegają przepoceniom i zwiększają komfort jazdy w ciepłe dni. Po trzecie, spodnie wykonane z wysokogatunkowych materiałów (np. skóry czy tekstyliów) zapewnią najlepszy wygląd oraz trwałość.

Prezentowany w Motolegend asortyment spodni motocyklowych damskich i męskich spełnia wszystkie powyższe warunki, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się nad wyborem.

Naprawdę tanie spodnie na motor

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie profesjonalne spodnie. Nie oznacza to wygórowanych cen. Posiadamy zarówno wersje ekonomiczne, jak i klasę premium. Dzięki temu tanie spodnie na motor nie nadszarpną twojego budżetu, a jeśli jesteś gotów na większy wydatek – również możesz na nas polegać.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich, którzy są zainteresowani wysokiej jakości spodniami motocyklowymi męskimi oraz damskimi. Podczas rozmowy odpowiemy na każde twoje pytanie. Służymy też profesjonalnym doradztwem w zakresie wyboru modelu czy marki.