• Producent - Wydechy i tłumiki Ixil

Kompletne układy wydechowe hiszpańskiego producenta Ixil to doskonała alternatywa dla fabrycznych lub niewydajnych rozwiązań. Miłośnicy tuningu optycznego i dźwiękowego z pewnością docenią profesjonalne i brzmiące wyraźnym basem tłumiki Ixil. Ze względu na zróżnicowane normy głośności wydechu wszystkie wydechy Ixil (z wyjątkiem modeli L2X oraz SCCL) wyposażone są w bardzo wygodną wkładkę tłumiącą dbKiller. Szybki demontaż wygłuszającej końcówki to niezawodny sposób na poprawienie parametrów silnika, co przydaje się szczególnie w trakcie jazdy po torze wyścigowym.

Do czego pasują tłumiki Ixil?

Hiszpański producent Ixil znany specjalizuje się w tuningu układów wydechowych w motocyklach, skuterach i quadach. Wszystkie tłumiki marki Ixil produkowane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia im świetną trwałość i wydajność. W ofercie Motolegend znaleźć można kompletne układy wydechowe oraz tłumiki do motocykli i skuterów Aprilla, Benelli, BMW, Ducati, Derbi, Gilera, Honda, Harley Davidson, KTM, Kymco, Peugot, Piaggio, Suzuki, Triumph, Vespa czy Yamaha. Wydechy Ixil produkowane są z wytrzymałej stali nierdzewnej, która doskonale komponuje się z pięknymi detalami (np. polerowane satynowe wykończenie lub chromowana końcówka z wtryskiwanego aluminium).

Ile kosztują wydechy i tłumiki Ixil?

Ceny kompletnych układów wydechowych oraz tłumików Ixil zaczynają się od około 400 złotych i nie przekraczają pułapu 4000 złotych. Najtańsze są oczywiście modele przeznaczone do jednostek o mniejszej mocy napędowej (np. skuterów i quadów), do najdroższych zaliczyć można zaś rozwiązania przeznaczone do japońskich motocykli (np. Yamaha, Suzuki, Honda, Kawasaki).

Co jeszcze znaleźć można wśród produktów Ixil?

W ofercie Motolegend dostępne są także akcesoria Ixil w postaci torb i plecaków podróżnych, które wykonane zostały z wodoodpornych materiałów. Asortyment obejmuje też kilka rodzajów końcówek, rur dolotowych, tabliczek z logo czy obejm stalowych. W zależności od indywidualnej konfiguracji sprzętu warto zwrócić też uwagę na kształt zakończenia układu wydechowego. Do najbardziej popularnych wariantów zaliczyć można chromowane lub zmatowione końcówki typu:

Bottle End – okrągłe (przypomina zakończenie butelki)

Square End – zaokrąglony kwadrat

Conical End – zwężający się stożek

Slashed End – ścięte pod kątem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, oferujemy też kilkadziesiąt rodzajów wkładek wyciszających typu dbKiller, które mogą się przydać w trakcie przeglądu lub kontroli drogowej.


  • Parametry