• Producent - Lazer Kaski motocyklowe

Jak mówią: lepiej nie jeździć motocyklem, niż nie mieć kasku. Kask jest nieodłącznym elementem stroju motocyklisty i konieczność jego posiadania nie podlega dyskusji. Można jednak dyskutować nad wyborem producenta, któremu zdecydujemy się powierzyć nasze zdrowie czy wręcz życie. Przyjrzyjmy się belgijskiej firmie Lazer, która w swej branży jawi się jako ceniony nestor.

Czym wyróżniają się kaski Lazer?

Lazer to najstarsza marka kasków motocyklowych na świecie. Powstała w 1919 roku w Belgii i od razu zasłynęła z doskonałych materiałów, których używała do projektowania i produkcji swoich wyrobów. Nie ma na świecie producenta bardziej doświadczonego, niż Lazer. Każdy kask tej firmy to owoc pracy projektantów, technologów i pokaźnego grona innych ekspertów. Do zadań tego doświadczonego sztabu należy przemyślenie kasku, zaprojektowanie i wreszcie skierowanie go do produkcji. Każdy kask motocyklowy Lazer jest rygorystycznie testowany zanim trafi na sklepową półkę. Wszystkie wspomniane etapy odbywają się pod czujnym okiem zawodowców, którzy doskonaleniu się w swym fachu nierzadko poświęcili całe dorosłe życie.

Skąd wzięły się kaski Lazer?

Wszystko zaczęło się już rok po zakończeniu Wielkiej Wojny (zwanej później I wojną światową). W 1919 roku Roger Lacroix założył manufakturę zajmującą się produkcją odzieży motocyklowej. Była to reakcja na dynamiczny rozwój tej branży, która brała się stąd, że motocykl był produktem łatwiej dostępnym i tańszym, niż raczkujący dopiero samochód. Do produkowanych przez Belga skórzanych kurtek, spodni i rękawiczek doliczyć należy pilotki, które były wówczas jedyną stosowaną przez motocyklistów osłoną głowy. Coś, co możemy nazwać pierwowzorem kasku powstało w 1930 roku. W dalszym ciągu była to pilotka, jednak zastosowane w niej warstwy skóry były tak obszerne i grube, że wyrób można było uznać za coś w rodzaju twardej łupiny. W 1948 powstał kask ze skorupą aluminiową, bardzo przypominający stare kaski, jakie zdarza nam się widywać do dzisiaj. Na pierwszy kask wykonany z termoplastu trzeba było poczekać do roku 1955. Termoplast okazał się materiałem trwałym, łatwym w obróbce i lekkim. W późniejszych latach Lazer włączył do swej oferty kaski przeznaczone dla rowerzystów, paralotniarzy oraz osób jeżdżących na skuterach wodnych i skuterach śnieżnych.

Kupując kask motocyklowy Lazer stawiamy na wyrób producenta, który jest wytwórcą kasków nie jednym z wielu, lecz jednym z tych, którzy dokładają cegiełkę przyczyniającą się do rozwoju całej branży.  • Parametry