• Motocyklowe wydechy i tłumiki

Tłumiki motocyklowe

Nasz zespół przygotował dla Ciebie motocyklowe kolektory wydechowe basowe i wysokotonowe oraz tłumiki końcowe, wyprodukowane z myślą o Twoim jednośladzie. Wydechy slip-on nie wymagają od Ciebie żadnych przeróbek i dopasowywania. Po prostu zakładasz i jedziesz.

Ten stały element pojazdu nie zawsze wyglądał jednak tak, jak obecnie. Początkowo tłumik przypominał zwykłą rurę, której zadaniem było tylko odprowadzanie spalin. Dzięki rozwojowi technologii i pojawianiu się nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych dzisiejsze tłumiki motocyklowe to prawdziwe dzieła sztuki, które prócz oczyszczania spalin, generują cudowny i pożądany hałas.

Zapoznaj się z naszym asortymentem i dowiedz się, dlaczego wydechy motocyklowe z naszego sklepu są tak chętnie wybierane przez wielbicieli jednośladów.

 • Parametry

Wydechy motocyklowe – cechy

Podstawowe założenia, jakie powinny spełniać profesjonalne motocyklowe układy wydechowe to:

 • konstrukcja pozwalająca uniknąć styczności z elementami wrażliwymi termicznie;
 • szczelność;
 • spełnianie norm dotyczących hałasu;
 • posiadanie wymaganej homologacji;
 • korzystny wpływ na zużycie paliwa;
 • realne zmniejszanie emisji szkodliwych substancji;
 • generowanie przyjemnego dźwięku (np. niskie, basowe brzmienie);
 • atrakcyjny wygląd;
 • podnoszenie mocy silnika;
 • niska masa;
 • wytrzymałość.

Wybierając tłumik do motocykla, zwróć uwagę na powyższe cechy. Niewłaściwa decyzja może skutkować spadkiem mocy, zmianą charakterystyki momentu obrotowego, a w efekcie doprowadzić do poważniejszych konsekwencji. Czasem w takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest kosztowny remont.

Z czego wykonuje się tłumiki motocyklowe?

Motocyklowe układy wydechowe początkowo produkowane były ze stali. Materiał ten jest jednak dość ciężki, poza tym cechuje się podatnością na korozję. To sprawiało, że kolektory wydechowe i tłumiki końcowe musiały być dość często wymieniane. Z biegiem lat zaczęto wprowadzać bardziej funkcjonalne rozwiązania jak np. wysokogatunkową stal nierdzewną, której problem korozji nie dotyczył. Prawdziwą rewolucją zaś było pojawienie się tworzyw, które miały doskonałe właściwości wytrzymałościowe i bardzo niską masę. Dziś nikogo nie dziwią tłumiki do motoru wykonane z tytanu, aluminium czy włókna węglowego.

Karbonowe wydechy slip-on produkowane są w takich samych wariantach jak modele, stworzone ze stali. Ich cechą jest niska masa i ciemny wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że wnętrze (m.in. dyfuzory, wejścia i wyjścia) wykonane są ze stali.

Wydechy motocyklowe – montaż

Producenci tłumików od lat pracują nad metodami ułatwiającymi instalację nowego tłumika. Jeśli więc chcesz wymienić wydech w swoim jednośladzie, nie musisz przeprowadzać przy nim żadnych czasochłonnych prac. Tłumiki slip-on są niezwykle proste w instalacji. Wszystkie układy wydechowe zaprojektowano w taki sposób, by przy ich montażu nie trzeba było dokonywać żadnych modyfikacji fabrycznych rozwiązań. Tłumiki pracują w optymalny sposób na oryginalnych mapach zapłonowych, nie wymagają więc remapping'u komputera.

Motocyklowe układy wydechowe – kompatybilność

Poszczególne modele motocykli różnią się od siebie parametrami i wymiarami nawet w obrębie tego samego producenta. W przypadku innych konstruktorów te różnice są jeszcze bardziej zauważalne. Tłumiki motocyklowe muszą zaś doskonale pasować do konkretnego pojazdu. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy dany model będzie współgrał z Twoim jednośladem, poinformuj nas o tym. Sprawdzimy parametry i chętnie udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji tak, aby zakup był przemyślany i udany.

Tłumiki do motoru – sklep Motolegend – dlaczego my?

Asortyment Motolegend to sprawdzone wydechy motocyklowe, cieszące się zaufaniem motocyklistów na całym świecie. Stale analizujemy rynek, co pozwala nam zaproponować Ci atrakcyjne ceny i modyfikować ofertę w taki sposób, by zawsze w maksymalny sposób odpowiadała ona potrzebom użytkowników. Z nami przygotujesz swój jednoślad do sezonu, który zapewni Ci mnóstwo wrażeń.