• Spodnie motocyklowe jeansowe

  • Parametry

Dlaczego warto kupić spodnie jeansowe na motocykl?

Jeśli dojeżdżasz do pracy na motocyklu, jeśli wprost gotujesz się w upalny dzień, jeśli potrzebujesz bezpieczeństwa a zarazem wygody i schludnego wyglądu to idealnie do tego celu nadadzą się jeansy motocyklowe. Nie polecamy ich na tor czy do szybkiej sportowej jazdy, ale jako bezpieczna alternatywa na krótkie miejskie trasy jak najbardziej. 

W dzisiejszych czasach spodnie motocyklowe jeans wyposażane są w certyfikowane ochraniacze kolan, bioder, kości ogonowej. Nie obejdzie się również bez grubej warstwy kevlaru odpornej na ścieranie i wysoką temperaturę, a dodatkowe podwójne czasem potrójne szwy zabezpieczą jeansy na motocykl przed rozdarciem. Za nasz komfort odpowiadają elastyczne dodatki do naszego denimu. Niejednokrotnie jeansy na motocykl okazują się dużo wygodniejsze od tych na co dzień.

Mamy do dyspozycji dodatkowe kieszenie, specjalne strefy dodatkowej wentylacji, wysoki stan zarówno z przodu jak i z tyłu. Spodnie jeansowe motocyklowe można spinać z kurtką motocyklową za pośrednictwem wszytego zamku w tylnej części spodni, jeśli jeansy motocyklowe nie są wyposażone w zamek, można dokupić nakładkę na pasek właśnie z takim zapięciem (uwaga rozróżnia się kilka rodzajów zamków, najlepiej kupować nakładki tego samego producenta co kurtka). Ochraniacze do jeansów motocyklowych posiadają regulację w każdej płaszczyźnie, a w kilku modelach spodni dostępnych na rynku istnieje możliwość wyjęcia protektorów kolan bez potrzeby ściągania jeansów. W naszym sklepie kupisz jeansy motocyklowe damskie, spodnie jeansowe męskie, jeansy skracane, przedłużane z zamkiem w nogawkach oraz bojówki motocyklowe. Do wyboru mamy jeansy niebieskie, czarne, szare, a nawet brązowe. Jeansy klasyczne np. na choppera, o sportowym kroju na szybsze maszyny.

Naszym zdaniem na wyróżnienie zasługują wszystkie jeansy czeskiej marki 4SR, a w szczególności model 4SR Club Sport, zastosowano w nich opatentowany system mocowania ochraniaczy kolan  AFS - Armor Fixation System. Dzięki zastosowaniu specjalnej elastycznej pończochy do której przytwierdzone są protektory, a w którą wkładamy nogę, ochraniacze levelu 2 pozostają cały czas na swoim miejscu niezależnie od przesuwających się jeansów (jak ja to mówię „ochraniacze żyją własnym życiem”), to bardzo ważna cecha w razie upadku z motocykla. 

Przy doborze spodni jeansowych należy zwrócić uwagę na poziom bezpieczeństwa ochraniaczy. Generalnie rozróżniamy ochraniacze motocyklowe Level 1 oraz Level 2 wg normy EN1621-1 (ochrona stawów, np. łokcie i kolana), aby ochraniacz spełniał warunki poziomu 1 nie powinien przepuścić do wewnątrz więcej jak 18kN, a poziomu 2 nie więcej jak 9kN siły uderzenia. 

Podsumowując kilka lat temu byłem świadkiem wypadku motocyklisty ubranego w spodnie jeansowe motocyklowe, upadek na cztery litery na asfalt nastąpił przy prędkości około  60 km/h, efekt kilkunastometrowego szlifa był taki, że jeans praktycznie wyparował, a kevlar pozostał niemal nietknięty. Po tym wszystkim motocyklista wstał, otrzepał kolana i tyłek, zapalił papierosa i odjechał. To ta właśnie sytuacja przekonała mnie do kupna jeansów na motocykl.