• Kaski

  • Parametry

Kask motocyklowy – podstawa bezpieczeństwa

Kaski motorowe są jedynym wymaganym przez przepisy polskiego prawa elementem ubioru motocyklisty. W praktyce jednak sens ich stosowania znacząco wykracza poza tę pojedynczą, konieczną do spełnienia formalność. Najistotniejszą funkcją kasków motocyklowych jest zapewnienie kierowcy jednośladu bezpieczeństwa, poprzez ochronę głowy.

W ramach naszego asortymentu proponujemy Ci wysokiej jakości, precyzyjnie wykonane kaski motocyklowe w każdym przypadku posiadające stosowną homologację. Dobierając naszą ofertę na pierwszym miejscu stawiamy właśnie bezpieczeństwo użytkownika, którego gwarancją są trwałe materiały i konstrukcja zoptymalizowana pod kątem absorbcjii obrażeń.

Najważniejsze cechy, którymi powinien odznaczać się kask na motocykl

W przypadku wszystkich kasków na motor istnieje szereg podstawowych, niezbędnych do spełnienia kryteriów, aby zapewnić kierowcy nie tylko bezpieczeństwo, ale również odpowiednio wysoki komfort jazdy. Pierwszym z takich czynników jest wykonanie z dobrych gatunkowo materiałów, które odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Kolejną kwestię stanowi wydajnie funkcjonujący system wentylacji, dzięki któremu użytkownik może swobodnie oddychać, a wilgoć obecna wewnątrz kasku może być skutecznie odprowadzana poza jego obręb. 

Trzecim aspektem jest aerodynamiczna konstrukcja, ograniczająca do minimum opór, jaki kask na motor stwarza podczas jazdy. Ostatni element to zoptymalizowana budowa, zapewniająca efektywną ochronę nie tylko samej głowy, ale też karku, który jest niezwykle podatny na uszkodzenie podczas upadku. Inwestując w spełniający wymienione wymogi kask motocyklowy z naszej oferty, znacząco zmniejszysz ryzyko wystąpienia poważnych konsekwencji zdrowotnych w przypadku kolizji oraz istotnie zwiększysz swoje szanse przeżycia, gdyby doszło do poważniejszego wypadku.

Proponujemy kaski motocyklowe pochodzące od renomowanych producentów 

W ramach naszej oferty kasków motorowych do Twojej dyspozycji oddajemy produkty mocno zróżnicowane pod kątem m.in.:

•    typu konstrukcji – integralne, szczękowe, modułowe, crossowe, otwarte, sportowe, miejskie, turystyczne, dedykowane specjalnie dla kobiet albo dzieci, a także modele przeznaczone na rowery, skutery i choppery,

•    rozmiarów – od XS, przez uniwersalne, aż po 4XL

•    materiałów wykonania – np. włókno szklane, policarbonat lub termoplastic,

•    rodzaju zapięcia – microlock, DD lub Fidlock,

•    ceny.

Bez względu jednak na wspomniane różnice, cały nasz asortyment zawsze łączy jedna cecha, którą jest pochodzenie z oferty znanego i powszechnie cenionego w branży producenta. Spośród firm, których kaski motocyklowe proponujemy naszym klientom wymienić można np. marki AGV, HJC, Lazer, Shark, Shoei czy japońskiego producenta Arai, który przez wielu uznawany jest za dostawcę najbezpieczniejszych kasków na motor na świecie. Z wyrobów tych firm korzystają nie tylko indywidualni pasjonaci jednośladów, ale również zawodowcy biorący na co dzień udział w prestiżowych wyścigach motocyklowych, takich jak np. British Superbike Championship czy legendarne wyścigi klasy królewskiej motoGP.

Czym sugerować się wybierając dla siebie konkretny rodzaju kasku motocyklowego?

Mimo tego, że najczęściej wybieranym typem kasku motorowego jest wariant integralny, nie da się jednoznacznie ocenić czy w każdym przypadku będzie to najlepsza opcja. Bez wątpienia stanowi on najbezpieczniejszy wybór, ze względu na jednolitą konstrukcję, zapewniającą ochronę całej głowy i karku. W praktyce jednak kask na motocykl czy inny jednoślad powinien być dobierany przede wszystkim w odniesieniu do warunków jazdy oraz jej stylu preferowanego przez użytkownika.

Dla amatorów jazdy rekreacyjnej, bez rozwijania dużych prędkości, doskonałą propozycją może okazać się np. kask szczękowy, pozwalający na szybki i łatwy dostęp do twarzy, a także polepszenie wentylacji, dzięki możliwości podniesienia części szczękowej.

Jeśli preferujemy jeszcze wolniejszą jazdę, która ma być przede wszystkim przyjemnością, warto rozważyć także motorowe kaski otwarte – doskonałe do jazdy na skuterach i chopperach, a w odpowiednich warunkach także na klasycznych motocyklach. Decydując się na ten rodzaj kasku należy mieć jednak na uwadze, że można korzystać z nich przede wszystkim do jazdy po mieście, bez osiągania wysokich prędkości.

Z najpopularniejszych rodzajów produktów tego typu warto wspomnieć też o crossowych ochronnych nakryciach głowy. Kask motocyklowy przeznaczony dla amatorów off-roadu skupia się przede wszystkim na zapewnieniu jak największej kontroli kierowcy nad jednośladem, poprzez minimalizowanie ilości słońca oraz pyłu docierających bezpośrednio do twarzy. Przy tak ekstremalnym sporcie są to czynniki o wiele istotniejsze, niż sam stopień ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jeżeli zainteresowała Cię opisywana przez nas oferta kasków motorowych, zachęcamy do zapoznania się z jej szczegółami oraz kontaktu w przypadku pojawienia się pytań lub chęci uzyskania porady.