• Spodnie motocyklowe skórzane

  • Parametry

Motocyklowe spodnie skórzane.

Kupując w naszym sklepie masz do wyboru kilkanaście modeli i rodzajów w kategorii spodnie skórzane na motocykl. Na początek musisz określić czego oczekujesz, jakim jesteś motocyklistą, ponieważ spodnie skórzane na choppera znacznie różnią się od spodni na motocykl sportowy. Po pierwsze wygląd i styl klasyczny kontra przeznaczenie sportowe i ochrona. Spodnie chopperowe z reguły nie posiadają wzmocnień i ochraniaczy, posiadają natomiast zdobienia, frędzle, przeszycia i inne.

 Spodnie sportowe posiadają szereg certyfikacji, najczęściej komplet ochraniaczy, obowiązkowo ochraniacz kolana i slider kolanowy. Sposób noszenia też jest odmienny, spodnie skórzane na motocykl typu cruiser/chopper nosi się na butach, natomiast spodnie sportowe w butach. Gdzieś pomiędzy stylem, a maksymalną ochroną ulokowały się spodnie turystyczne, gdzie szczególny nacisk położono na ergonomię i komfort termiczny, skóra tu rzadko gości , ale się zdarza, takie spodnie nie posiadają kosmicznie sportowej ilości ochraniaczy i mogą wystąpić bez slidera kolanowego.

Skórzane spodnie damskie na motor kontra spodnie skórzane męskie. Różnice? Oczywiście, że są i to spore. Chodzi o kształt i wykrój. Panie zwrócą większą uwagę na to czy skóra „leży”. Kolor? Kwestia gustu.

Spodnie motocyklowe skórzane, posiadają zamek na łydce, ułatwiający zakładanie i zdejmowanie, tu trzeba zwrócić uwagę, czy zamek nie schodzi zbyt nisko to znaczy, czy skuwka nie zatrzymuje się w pozycji końcowej dolnej na kostce. To nie byłoby przyjemne, jeśli spodnie są noszone w bucie.

Spodnie na chopper nie posiadają zwykle zamka spinającego spodnie z kurtką natomiast spodnie sportowe zawsze takowy posiadają.

Kochani koledzy motocykliści, nie zapominajcie o spodniach. Zwykły jeans naprawdę nie daje żadnej ochrony przed asfaltem, ani przed chłodem, ani przed deszczem.

Dobrze jeśli spodnie są wyposażone w membranę półprzepuszczalną, dzięki temu możliwe jest odprowadzenie pary wodnej na zewnątrz, aczkolwiek cokolwiek nosisz drogi motocyklisto to zawsze stosuj odpowiednią na daną porę roku bieliznę termiczną, zapewnia ona komfort termiczny, ale też co równie ważne ułatwia zakładanie i zdejmowanie ubrań, w tym wypadku spodni.

Podsumowując, spodnie są ważne, spodnie są różne, stylowe, ochronne, turystyczne, damskie, męskie, od tego co wybierzesz zależy twoja przyjemność jazdy lub jej brak. Ceny spodni na motor wahają się pomiędzy 200 a nawet kilkoma tysiącami, czy warto? Czasem tak, czasem nie, można odpowiedzieć filozoficznie, zależy jakim budżetem się dysponuje i zależy jakie są oczekiwania.