• Kombinezony skórzane

  • Parametry

Kombinezony motocyklowe w ofercie sklepu Motolegend

Stroje motocyklowe tuż obok kasków stanowią podstawowy element niezbędny do zapewnienia kierowcy jednośladu bezpieczeństwa. Odpowiednio skonstruowany kombinezon pozwala efektywnie chronić ciało użytkownika nie tylko przed drobnymi otarciami i skaleczeniami, ale również przed poważniejszymi urazami tułowia oraz kończyn, na które narażony jest podczas upadku z pojazdu przy rozwinięciu relatywnie dużej prędkości.

Proponowana przez naszą firmę oferta strojów motocyklowych obejmuje szeroką i bardzo niejednolitą gamę produktów. Wśród nich odnajdziesz liczne modele kombinezonów dostępne w różnych wariantach rozmiarowych oraz kolorystycznych. Część z nich posiada uniwersalne przeznaczenie, a część dedykowana jest stricte dla kobiet albo mężczyzn. Ponadto niemal każdy kombinezon motocyklowy z naszego asortymentu doskonale sprawdzi się zarówno na użytek profesjonalnych kierowców odbywających regularne wizyty na torze, jak i w przypadku hobbistycznych amatorów poruszających się na jednośladzie po mieście lub między miastami, w ramach dłuższych wypraw.

Jedno- czy dwuczęściowy strój motocyklowy?

Aby kombinezon na motocykl mógł spełniać swoje funkcje w sposób efektywny, musi być on dobrze dobrany w stosunku do anatomii kierowcy. To kwestia istotna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo czy komfort prowadzenia pojazdu, ale także z uwagi na możliwość zmniejszenia oporu powietrza podczas jazdy. Dodatkowo wybierając dla siebie docelowy strój należy wziąć pod uwagę również czynniki takie jak styl jazdy, specyfika posiadanej maszyny oraz temperatury panujące podczas miesięcy, w których najczęściej jednoślad jest wykorzystywany.

Oferta sklepu Motolegend jest na tyle rozbudowana, że bez trudu odnajdziesz w niej kombinezon na motocykl odpowiedni na każdą porę roku oraz dla każdego typu sylwetki. W asortymencie posiadamy stroje jedno- i dwuczęściowe, wykonane z wytrzymałej, solidnej i grubej skóry lub dobrych gatunkowo materiałów tekstylnych.

Warianty w postaci kombinezonów jednoczęściowych polecamy w szczególności kierowcom nastawionym na pokonywanie ciągiem relatywnie długich tras, a także zawodowcom, którzy planują korzystać z nich podczas jazdy po torach wyścigowych. Jednoczęściowe stroje motocyklowe zapewniają możliwe najwyższy poziom bezpieczeństwa, co stanowi czynnik kluczowy dla wszelkich wyczynowych użytkowników jednośladów. Kombinezony dwuczęściowe świetnie sprawdzą się natomiast w celach rekreacyjnych i turystycznych. Są o wiele łatwiejsze w zakładaniu niż wspomniane odpowiedniki, a ponadto w większości przypadków zapewniają też lepszy poziom wentylacji.

Oba opisane rodzaje kombinezonów motocyklowych mogą być wykonane na bazie skóry lub tekstyliów. Pierwszy wariant, ze względu na zwiększony współczynnik ochrony ciała użytkownika przed szlifem, polecamy właścicielom jednośladów sportowych. Drugi z kolei dobrze sprawdzi się dla amatorów rozważnej i niezbyt szybkiej jazdy w obrębie terenów miejskich.

Wysokiej jakości kombinezony motocyklowe

Asortyment sklepu Motolegend stanowi owoc starannej i skrupulatnej selekcji dostępnych na rynku produktów. Każdy z proponowanych przez nas strojów motocyklowych pochodzi z oferty renomowanego oraz powszechnie cenionego w branży producenta. Do Twojej dyspozycji oddajemy m.in. kombinezony marki 4SR, Buse, Dainese, Rebelhorn, RST, Shima czy też firmy Alpinestars, słynącej z innowacyjnych i niezwykle praktycznych rozwiązań uwzględnianych w produkowanych przez siebie strojach na motocykl.

Jeśli chodzi o wspomniane kombinezony motocyklowe opinie klientów stanowią najlepsze potwierdzenie ich jakości. Odznaczają się one przede wszystkim:

•    doskonałej jakości skórą (w tym m.in. kangurzą) oraz nowatorskim, unikalnym designem,

•    łatwością dopasowania do ciała użytkownika, za pośrednictwem optymalnie zaprojektowanych rzepów i zamków,

•    ergonomiczną konstrukcją, redukującą opór powietrza oraz nieograniczającą swobody ruchów,

•    świetnie przemyślanym rozlokowaniem sliderów i ochraniaczy, zapewniającym wysoki poziom ochrony w przypadku upadku z pojazdu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką konkretnych kombinezonów motocyklowych z naszego asortymentu.