• Producent - Kaski motocyklowe Nolan

Czym wyróżniają się kaski motocyklowe Nolan?

Włoska firma Nolan Group jest jednym z najlepszych producentów kasków motocyklowych w Europie. Marka znana jest na całym świecie z innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które bezpośrednio przekładają się na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Kaski motocyklowe Nolan kojarzą się przede wszystkim z niezawodnością oraz najwyższym poziomem ochrony. Wszystkie produkty włoskiego producenta przechodzą testy zdarzeniowe, retencyjne i symulacje utraty kasków. Sprzęt Nolan spełnia wszystkie wymagania wynikające z obowiązujących na terenie Europy norm, przepisów oraz standardów. Dzięki ponad 50-letniej obecności w branży motoryzacyjnej marka Nolan cieszy się dużym szacunkiem nie tylko wśród amatorów, ale przede wszystkim zawodowców i pasjonatów. Do najbardziej rozpoznawalnych serii zaliczyć można kaski N104, które obecnie doczekały się godnego następcy w postaci N100-5. Sprzęt tego typu ceniony jest przede wszystkim ze względu na ultra szeroki wizjer następujące systemy wspomagania:

Pinlock – dodatkowa szybka przeciwdziałająca parowaniu (antifog)

Air Booster – poprawia wentylację niezależnie od warunków jazdy

VPS – profesjonalna blenda przeciwsłoneczna

Microlock 2 – bezpieczny i wygodny system zapięcia

Kaski motocyklowe Nolan wyposażone mogą być także w nowoczesny system interkom N-Com lub ESS (ang. Emergency Stop Signal). Mając na uwadze długoletni komfort użytkowania, producent zadbał o możliwość wyprania wewnętrznej wyściółki i łatwej wymiany szybki na nową. Wspomniany wcześniej model N100-5 Plus posiada podwójną homologację do jazdy w kasku z otwartą szczęką oraz certyfikat homologacji drogowej ECE 22-05.

Z czego wykonane są kaski Nolan?

Włoska marka Nolan przez wielu uznawana jest za pioniera w zakresie produkcji kasków motocyklowych, które na wzór kosmicznych hełmów ochronnych formowane były z poliwęglanu metodą wtryskową. Kolejnym kamieniem milowym w ponad 50-letniej historii marki jest zastosowanie materiału typu Lexan do wytwarzania skorupy. Charakteryzuje się on przede wszystkim dużą odpornością na ścieranie oraz niewielką wagą. Kaski Nolan uformowane z poliwęglanu wzmacniane są także warstwą żywicy epoksydowej, która przechodzi testy w temperaturze 100 stopni. Za estetykę odpowiedzialna jest zaś farba na bazie wody z dodatkiem Hi-Brite oraz trwała powłoka ochronna z lakieru. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące zastosowanych w danym modelu technologii dostępne z poziomu poszczególnych produktów. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy także do kontaktu telefonicznego albo e-mailowego.

  • Parametry