• Kurtki motocyklowe

  • Parametry

Kurtka motocyklowa – którą wybrać?

Jazda motocyklem to dla wielu osób nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu (lub podróżowanie), ale przede wszystkim pasja. Pamiętajmy jednak, aby podczas jazdy zadbać o swoją wygodę oraz bezpieczeństwo. Jak wybrać kurtkę motocyklową?

Kurtka motocyklowa męska

Musimy wziąć pod uwagę styl jazdy, naszą wygodę, jakość wykonania kurtki oraz jej wytrzymałość. Początkujący motocyklista, który nie wie, czy jego przygoda z motorem będzie długa, może pozwolić sobie na wybór kurtki z nieco niższej półki cenowej. Jednak osoby często jeżdżące motorem powinny zdecydować się na kurtkę premium. To inwestycja nie tylko w bezpieczeństwo, ale też gwarancja tego, że kurtka posłuży nam dłużej. W ofercie Motolegend są kurtki na motor wykonane zarówno ze skóry, jak i z tekstyliów. Wybór między nimi to nie lada wyzwanie, ponieważ jedna oraz druga opcja ma swoje plusy. Jeśli to możliwe, warto kupić obie i wybierać tę, która najbardziej się nadaje na jazdę w danych warunkach atmosferycznych.

Skórzaną kurtkę na motor najczęściej wykonuje się ze skóry koziej, bydlęcej lub z kangura. Krój kurtki jest krótki, co znacznie wpływa na wygodę jazdy. Skóra powinna dobrze przylegać do ciała, jednak go nie opinać, aby zakres ruchów nie był ograniczony. Kurtka skórzana z podpinką to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy jeździć w chłodniejsze dni. Warto także pomyśleć o membranie, która uchroni nas przed deszczem. Ważna jest także wentylacja. Jazda latem w skórzanej kurtce to nic przyjemnego, jeśli nie będzie ona wyposażona w stawki wentylacyjne z przodu, po bokach oraz z tyłu. 

Kurtka tekstylna ma zazwyczaj dłuższy tył, jest nieco luźniejsza, jak i lżejsza. Pamiętajmy jednak o sprawdzeniu certyfikatów potwierdzających jakość materiałów. W przypadku tego rodzaju kurtki nie musimy martwić się o wentylację. Producenci wyposażają ją w liczne stawki wentylacyjne, większość z kurtek ma również wypinaną membranę.

Kurtka na motor – na co zwrócić uwagę?

Bez względu na to, czy wybierzemy kurtkę na motor skórzaną, czy tekstylną, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo. Kurtka musi mieć ochraniacze, czyli protektory. Minimum stanowią protektory na łokciach i barkach, jednak powinny one znajdować się również w innych newralgicznych miejscach, jak nerki i plecy. Niektóre kurtki mają funkcję wyjmowania ochraniaczy oraz możliwość umieszczenia własnego ochraniacza kręgosłupa. Przy wyborze kurtki należy również zwrócić uwagę na regulacje szerokości na biodrach, rękawach czy w pasie. Kurtka musi być dobrze dopasowana, a mankiety powinny pozwalać na łatwe nałożenie rękawic na dłonie. Nie zapominajmy również o odblaskach w kurtce tekstylnej. 

W przypadku kurtki skórzanej musimy zaopatrzyć się w kamizelkę odblaskową. Na koniec jeszcze jedna, ważna rzecz, czyli kieszenie. Kurtki na motor muszą posiadać ich co najmniej kilka, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Kurtki motocyklowe tekstylne mają często dodatkowe kieszenie cargo, które można wypiąć oraz użyć jako torbę. To rozwiązanie praktyczne dla każdego miłośnika podróży.

Kurtka motocyklowa powinna być odporna na ścieranie, gwarantując ochronę przed otarciami podczas ewentualnego upadku. Warto zainwestować w dobrej jakości produkt, który zapewni nam bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Ochraniacze, ochrona przed czynnikami pogodowymi, elastyczność oraz wentylacja to słowa kluczowe przy zakupie kurtki na motor. W ofercie Motolegend mamy kurtki motocyklowe w różnych kategoriach cenowych, dostępne w rozmiarach od XS do 5XL. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu i wyboru kurtki odpowiadającej indywidualnym potrzebom.