• Kurtki motocyklowe skórzane

  • Parametry

Skórzana kurtka motocyklowa powinna być ergonomicznie uszyta, bezpieczna oraz modna.

Jeśli chodzi o kurtki motocyklowe to statystycznie najczęściej wybierane są te skórzane. Niezależnie czy jeździsz na ścigaczu, chopperze, nakedzie czy turystyku (choć tu najrzadziej), kurtka skórzana motocyklowa powinna zapewnić Ci bezpieczeństwo oraz styl. Na każdy rodzaj motocykla wymienionego powyżej, producenci przygotowali odpowiednią kurtkę i tak odpowiednio na: choppera Ramoneska lub klasyczna, na ścigacza kurtka z garbem oraz protektorami barkowymi, a na nakeda prosta dobrze skrojona. Kurtki produkuje się z różnego rodzaju skór: z kangura, skóry bydlęcej, skóry koziej. Skóra kangurza charakteryzuje się najlepszą wytrzymałością na ścieranie i rozciąganie dzięki temu można stosować cieńsze warstwy, co przekłada się na niską wagę odzieży motocyklowej oprócz tego skóra z kangura jest wyjątkowo miła w dotyku. Niestety kurtki skórzane motocyklowe ze skóry kangura nie należą do tych tanich. Najpowszechniej do produkcji używa się skóry bydlęcej jest to kompromis między ceną, a właściwościami jakie oferują nam kurtki skórzane na motor. Kurtka skórzana motocyklowa ze skóry koziej to już rzadkość, wynika to z faktu, iż płaty wykorzystywane do produkcji kurtek powinny być jak największe.

Często spotykamy się z błędnym podejściem klientów do zakupu kurtek, a mianowicie dobrze dobrana kurtka skórzana motocyklowa powinna niejako być naszą drugą skórą, czyli powinna maksymalnie, ale bez ucisku opinać nasz tułów. Jest to bardzo ważne, ponieważ kurtka motocyklowa skórzana w trakcie dłuższego użytkowania np. po przejechaniu 3000 km jest w stanie zmienić swój pierwotny rozmiar o jeden do góry, może to skutkować przesunięciem ochraniaczy chroniących nasze łokcie, barki i plecy w razie upadku.

W kurtce skórzanej się ugotuję...

W ofercie producentów kurtek skórzanych coraz częściej pojawiają się letnie wersje ze specjalnymi panelami meshowymi pozwalającymi na niemal nieograniczony przepływ świeżego powietrza. Innym sposobem na gorąc panujący wewnątrz kurtek jest skóra perforowana, czyli specjalnie nakłuwana powierzchnia skóry w miejscach uznawanych za mniej narażonych na ścieranie oraz rozdarcia podczas upadku z motocykla.