• Spodnie motocyklowe off-roadowe

  • Parametry

Spodnie motocyklowe off road zarówno damskie jak i męskie powinny być podstawą garderoby każdego motocyklisty.

Kierowca quada oraz motocykla crossowego musi wybrać spodnie odpowiednie dla siebie i dopasowane do pojazdu, którym się porusza. Jazda na maszynach nie wyposażonych w zamkniętą karoserię zawsze będzie wiązać się ze zwiększonym poziomem ryzyka, które można ograniczyć za pomocą odpowiednio dobranej i wykonanej odzieży na crossa. Spodnie off road mają za zadanie chronić nogi przed urazami, jednocześnie zapewniając wentylację i nie ograniczając ruchów. Specjalnie wzmacniane strefy kolan od strony przedniej i wewnętrznej, co ma uchronić spodnie offroadowe przed przetarciami, a kolana przed obrażeniami.

Niektórzy producenci umieszczają warstwę skóry po wewnętrznej stronie kolan, ma ona za zadanie powstrzymać przecieranie się spodni w tych obszarach.

Komfort i bezpieczeństwo w terenie zapewnią tylko odpowiednio dobrane spodnie motocyklowe off road. Kolorystyka i materiał również mają znaczenie, lepiej być widocznym, aczkolwiek w lesie nie koniecznie. Odzież cross/quad/enduro różni się znacznie od kurtek i spodni typowo motocyklowych. Przede wszystkim spodnie na quada na crossa enduro pozwalają zastosować dodatkowe twarde ochraniacze pod spodnie, w sportach enduro pod spodniami powinny się zmieścić ochraniacze kolan lub ortezy. Chodzi głównie o ochronę piszczeli i kolan. Spodnie off road powinny być też odporne na rozdarcia i posiadać co najmniej jedną dodatkową warstwę mesh lub membranę od wewnątrz. Warstwy wewnętrzne odpowiadają za odprowadzenie wilgoci na zewnątrz, zapobiegną otarciom i wytrzymają częste jazdy.

Dobierz dla siebie to co najlepsze, wyglądaj świetnie, miej ochronę, miej radość z jazdy.