• Kierownice motocyklowe

Kierownica motocyklowa – jeden z najważniejszych elementów jednośladu

Na kierownicę w motocyklu składa się ułożony poprzecznie względem konstrukcji pojazdu element, służący bezpośredniego do nadawania kierunku jego przemieszczania się. Ta relatywnie prosta część stanowi także podstawę dla większości pozostałych mechanizmów uwzględnionych w jednośladzie, umożliwiając oprócz skręcania m.in. kontrolę hamulców, uruchomienie sprzęgła czy regulację prędkości.

Kluczową cechą każdej kierownicy motocyklowej jest optymalny poziom sztywności jej instalacji, który zagwarantuje przeniesienie nadanej przez kierowcę siły skrętu bezpośrednio na przednie koło. Nawet w przypadku wyjątkowo sztywnych materiałów zastosowanych do produkcji samej kierownicy, przeniesienie wspomnianej siły nie będzie możliwe, jeśli całość konstrukcji nie zostanie odpowiednio solidnie zamocowana. Z uwagi na ten fakt kierownice do motocykli dzieli się na podstawie jednostek, w jakich zostały wykonane – to właśnie od odpowiedniego dopasowania średnicy kierownicy względem szerokości mocowań zależeć będzie sztywność finalnej instalacji. Aby uzyskać odpowiedni poziom zwrotności oraz wysoki komfort jazdy, kierownica motocyklowa musi być jednak precyzyjnie dopasowana nie tylko do samego pojazdu, ale i do potrzeb użytkownika.

W ramach naszego asortymentu odnajdziesz szeroki i mocno niejednolity wybór produktów dedykowanych dla różnych modeli motocykli, jednośladów innego typu oraz quadów, w tym także szczególnie efektowne kierownice motocyklowe do chopperów lub lekkie kierownice przeznaczone dla pojazdów terenowych. Ponadto, oprócz samych kierownic jesteśmy w stanie zaoferować Ci również wiele dedykowanych akcesoriów komplementarnych, takich jak zestawy podwyższające kierownicę, poszerzenia handbarów, osłony zwiększające stopień ochrony przed wiatrem oraz zimnem czy też tempomaty, ułatwiające utrzymanie stałej prędkości ruchu i odciążające pracę nadgarstka.

Kierownice motocyklowe dopasowane do anatomii użytkownika

Dokonanie wymiany oryginalnej kierownicy w motocyklu warto rozważyć przede wszystkim z dwóch przyczyn. Pierwszą jest podniesienie estetyki całego pojazdu i dostosowanie jej do swoich indywidualnych preferencji. Drugim, ważniejszym powodem, będzie możliwość poprawy jakości prowadzenia jednośladu. Należy pamiętać, że kierownica pierwotnie uwzględniona w motocyklu ma być jak najbardziej uniwersalna oraz dostosowana w możliwie największym stopniu do każdego użytkownika. Wybierając nową kierownicę motocyklową decydujemy się już natomiast na produkt precyzyjnie dopasowany właśnie do naszych, indywidualnych potrzeb. Wygoda korzystania z niej ma duży wpływ zarówno na satysfakcję z jazdy, jak i na nasze bezpieczeństwo.

Sklep Motolegend zapewnia Ci dostęp do bogatego asortymentu kierownic motocyklowych, które z łatwością dopasujesz do swojej anatomii, uzyskując optymalne ułożenie ciała podczas korzystania ze swojego jednośladu. Produkty te występują w niejednolitych opcjach kolorystycznych, kształtach oraz wariantach średnic dedykowanych dla różnych modeli pojazdów. Wiele z nich zapewnia także opcję regulacji wysokości, co nie zawsze jest możliwe w przypadku zestawów fabrycznych. Jeśli zatem przy relatywnie niskich kosztach, chcesz nadać swojemu jednośladowi nowego, unikalnego charakteru, zoptymalizować jego ergonomię oraz zwiększyć swój stopień kontroli nad maszyną podczas jazdy, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty kierownic do motocykli.

  • Parametry