KASK MOTOCYKLOWY INTEGRAL – CO WYBRAĆ

Każdy z nasz staje w pewnym momencie przed wyborem garnka, tu liczy się wygoda, cisza, bezpieczeństwo, wentylacja, cena i jeszcze pewnie milion innych czynników warunkujących wybór kasku.

 

Jeśli chcesz tanio i dobrze... to spoko, w Biedrze na dziale warzywnym damy radę... Niestety jeśli chodzi o kaski motocyklowe w przedziale cenowym do 2000pln to każda złotówka mniej lub więcej przekłada się na coś co kask ma lub też nie, oczywiście nie przeczę, temu że trafiają się niesamowite perełki, które zaburzają ten schemat, ale to naprawdę margines. Perełki też nie wszystkim pasują i nie wszystkim się podobają.

X-lite X803 RS

 

Zawsze jest coś za coś.


Wypadałoby zacząć od czegokolwiek, więc na dzień dzisiejszy (2019) najtańszy sensowny kask to wydatek rzędu 400pln, oczywiście jeśli chcesz to możesz też kupić kask w cenie poniżej 200pln, tu możesz sobie pozwolić na sprzęt posiadający blendę, podbródek, mocowanie pinlock, zapięcie microlock, skorupa technopolimerowa wtryskiwana i tutaj ciekawostka: 5 lat gwarancji, będzie to Lazer Bayamo.

 

Da się? Da się.

 

Dokładając kolejne 200 masz Airoh Valor, tu płacimy w sumie niewiele za dużo ładniejszą wyściółkę, malowania, aerodynamiczną skorupę. Kolejne 200 i będzie Shark D-Skwal, kask który leży praktycznie każdemu, ma blendę, aerodynamiczną skorupę i wygodną wyściółkę i pinlock w komplecie. Gdzieś w tej półce cenowej będzie też Nolan N87.
Powyżej tysiąca zaczyna się konkret, jeśli poszukasz to znajdziesz kask z kompozytu, z blendą np. Shark Spartan, czy Airoh 501, czy HJC FG17, czy HJC RPHA11.

I w ten sposób docieramy do 2000pln. Co dalej? Można kupić RPHA 11 z malowaniem Marvella np. Venom i dopłacić trochę grosza (około 1000pln) właśnie za to malowanie.

 

Co kupić? Zastanów się nad swoim stylem jazdy, nad swoimi wymaganiami i budżetem.

 

Tanio – nie będzie cicho i jakoś mega komfortowo
Wygodnie – nie będzie najlepiej przy sportowej jeździe
Sportowo – nie będzie cicho i możliwe że nie będzie blendy

 

W miarę możliwości kask powinien być lekki, ale to nie skreśla kasków turystycznych, które zwykle są niczym zawodnicy sumo na zlocie trenerów fitness.
Kask mógłby mieć blendę, ale nie musi, to kwestia gustu.
Świetnie jeśli posiada w zestawie Pinlock.
Świetnie jeśli posiada zapięcie DD, wiem że jest z początku upierdliwe, ale daje nieskończoną możliwość regulacji naciągu i jak to mówią kask spada razem z głową.

 

Wracamy do ceny:
400 podstawa
600-1000 całkiem porządna średnia półka
1000-2000 tu znajdziesz coś z wysokiej półki
2000 i więcej to kaski najwyższej półki

Szerokości i powodzenia